جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56429
  تاریخ انتشار : 5 مرداد 1393 12:37
  تعداد بازدید : 507

  اجلاس سالانه سازمان حقوقی – مشورتی آسیایی و آفریقایی در تهران برگزار می شود

  پنجاه و سومین اجلاس سالانه سازمان حقوقی – مشورتی آسیایی و آفریقایی در تهران برگزار می شود.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویانایران (ایسنا)، با اعلام آمادگی ایران برای میزبانی اجلاس سال 2014 سازمان حقوقی و مشورتی آسیایی و آفریقایی این اجلاس 24 شهریورماه در تهران آغاز به کار می کند.

  به منظور برگزاری این نشست 4 روزه دبیرکل این سازمان قرار است به تهران سفر کند تا در رایزنی با مقامات کشورمان برنامه ی مقدماتی این اجلاس با موضوع اصلی خشونت و افراطی گری خشن تنظیم شود.

  سازمان بین الدولی حقوقی مشورتی آسیایی و آفریقایی موسوم به آالکو (AALCO) سال 1958 این کمیته پوشش دو قاره آسیا و آفریقا را در دستور کار قرار داد در نهایت با توافق اعضا در سال 2001 دو کمیته به سطح سازمان ارتقا یافت و هم اکنون با 47 عضو از دو منطقه آسیا و آفریقا و با دو عضو ناظر دائمی – استرالیا و نیوزیلند - از طریق دبیر خانه مستقر در دهلی نو فعالیت می کند و اجلاس های سالانه خود را در یکی از کشورهای عضو برگزار می کند.

  در اجلاس پنجاه و سوم گزارش دبیر کل در مورد عملکرد آالکو، بودجه پیشنهادی برای سال 2015، گزارش در مورد مراکز داوری منطقه یی آالکو، گزارش رییس درباره حقوق بین الملل عرفی و هم چنین موضوعاتی که توسط سایر اعضا ارجاع شده مانند حقوق دریاها، رفتار با پناهندگان و وضعیت آن ها، اخراج فلسطینی ها و سایر اعمال رژیم صهیونیستی شامل مهاجر گسترده و استقرار یهودیان در سرزمین اشغالی در نقض حقوق بین الملل به ویژه کنوانسیون چهارم ژنو، اعمال فراسرزمینی قانون ملی شامل تحریم های تحمیلی علیه اشخاص ثالث و... در دستور کار قرار دارد.

  این سازمان پس از تشکیل نهضت غیرمتعهدها در ۱۵ نوامبر ۱۹۵۶توسط سران هشت کشور آسیایی تاسیس شد و مقر آن در دهلی نو است.

  یکی از معاونان سازمان همواره از سوی ایران منصوب می شود. ایران در سال ۱۳۴۸به این سازمان پیوست و به عنوان یکی از فعال ترین و تاثیرگذارترین کشورهای عضو این نهاد است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
74