جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56100
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 15:49
  تعداد بازدید : 653

  مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور:

  چرا کسی به زندانی آزاد شده شغل نمی دهد

  مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان گفت: از خرداد ماه سال 91 تاکنون 15 هزار شغل جدید برای زندانیان در رشته های مختلف ایجاد شده است.

  رحیم مطهرنژاد در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: بر پایه تعامل بین سازمان زندان ها، بنیاد تعاون زندانیان کشور و کمک موثر سازمان آموزش فنی حرفه ای حدود ۱۰۰ هزار نفر از مددجویان در سطح کشور در حال طی کردن مراحل آموزش هستند که ۷۰٪ از این مدد جویان پس از کسب مهارت و شرکت در آزمون ها گواهینامه فنی و حرفه ای دریافت می کنند که این توفیق بزرگی برای کشور، نظام مقدس جمهوری اسلامی و مجموعه قوه قضاییه است.

  وی ادامه داد: وقتی یک زندانی وارد زندان می شود، حداقل یک خانواده در معرض آسیب اجتماعی قرار می گیرد. اگر قرار باشد مشکلات را در دل خودمان نگه داریم و اطلاع رسانی نکنیم و به کسی اجازه ندهیم برای مان کمکی داشته باشد، توفیقات بزرگی نخواهیم داشت.

  مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور خاطرنشان کرد: در مراکز و زندان هایی که کارگاه های حرفه آموزی و اشتغال داریم، آمار خوبی از عملکرد مددجویان بعد رهایی وجود دارد. در برخی از استان ها بر اساس آماری که ارائه دادند ۴۰۰ نفر از مدد جویان بعد از آزادی وام اشتغال گرفتند و ۳۹۹ نفر به موقع اقساط شان را پرداخت کردند.

  مطهرنژاد با بیان اینکه این موفقیت بزرگی محسوب می شود، افزود: این نشان می دهد کار اصلاح و تربیت اثربخش بوده و نشان می دهد کار حرفه آموزی و اشتغال موثر بوده است؛ بنابراین ما در مجموعه بنیاد تعاون و سازمان زندان ها توانستیم بر روی مددجویان اثر بگذاریم.

  وی اظهار کرد: زندانی در دو مقطع نیاز به کار و حمایت دارد، یکی زمانی که در زندان است و به عنوان مددجو به حرفه آموزی، اشتغال و کمک ما نیاز دارد و دیگری بعد از آزادی است. جامعه باید بداند زندانی پس از آزادی نیاز به اشتغال به کار دارد.

  مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت: مردم و خیرین حاضر هستند برای آزادی زندانیان کمک کنند. سالانه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان پول برای آزادی زندانیان از طرف خیرین و دولت پرداخت می شود، اما کسی حاضر نیست کار و شغل به زندانی آزاد شده بدهد. در خصوص بازگشت زندانیان به جامعه در کشور کوتاهی شده است. هر جا ما در ایجاد شرایط آموزشی، تربیتی، حرفه آموزی و اشتغال موفق عمل کردیم، آمار بازگشت به زندان کاهش پیدا کرده است.

  مطهرنژاد ادامه داد: از خرداد ماه سال 91 تاکنون 15 هزار شغل جدید در رشته های مختلف ایجاد شده است، البته حضور زندانیان برای اشتغال در این کارگاه و کارخانه ها تابع مقررات زندان ها است و کمیته طبقه بندی در واقع نظر می دهد زندانی در کدام قسمت مشغول به کار شود.

  وی تصریح کرد: اگر بانک ها به تعهدی که طبق قانون تسهیلات تکلیفی که مجلس بر عهده شان گذاشته شده را عمل کنند می توانیم 30 هزار شغل دیگر اضافه کنیم. زیرا طبق قانون باید سالانه یک هزار و 440 میلیارد تومان به ما تعلق می گرفت که از سال 91 این امر محقق نشد و هیچ یک از بان ها به تعهدات خود عمل نکردند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
84