جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55246
  تاریخ انتشار : 18 تیر 1393 12:45
  تعداد بازدید : 751

  از سوی کانون وکلا صورت گرفت

  توضیحات درباره قتل یک وکیل دادگستری

  در پی قتل "علی اصغر درفکی" وکیل دادگستری کانون وکلای دادگستری مرکز پیرامون این حادثه گزارشی را ارائه کرد

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، در پی قتل "علی اصغر درفکی" وکیل دادگستری کانون وکلای دادگستری مرکز پیرامون این حادثه گزارشی را ارائه کرد.

  در این گزارش آمده است:

  «هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز مقرر داشته اند که نماینده ای از جانب کانون وکلای دادگستری پیگیر وضعیت پرونده مرحوم از منظر شئون این همکار و خانواده محترم ایشان باشد.

  با صدور ابلاغ از ناحیه ریاست محترم کانون وکلای دادگستری مرکز، این اقدام به فوریت انجام شد و با توجه به بعضی تحلیل ها و اخبار ناصواب و نادرست مطرح شده در جراید که حداقل تاثیر آنها مشوش شدن ذهن بستگان مرحوم بوده است به نظر رسید نتیجه پیگیری به طور مختصر اعلام شود:

  بر اساس بررسی ها و مذاکره با سرپرست محترم دادسرای جنایی تهران، موضوع از این قرار است که همکار مرحوم وکالت همسر قاتل - که موکل از اقوام وکیل مرحوم نیز بوده - را به عهده داشته اند و پس از تهدیدهای قبلی نهایتاً با اغفال ربوده شده و به نحو وحشیانه ای به قتل رسیده است.

  لازم به ذکر است؛ مسائل جنبی مطرح شده از جانب قاتل مبنی بر روابط خاص مرحوم با همسر ایشان، صرفاً یک ادعای توجیهی و بی پایه و اساس برای این جنایت و فعل مجرمانه بوده و تا این لحظه هیچ دلیل و مدرکی کشف نشده است.

  پرونده مرحوم درفکی در مرحله تحقیقات می باشد و تحت رسیدگی و پیگیری ویژه دادسرای جنایی تهران در شعبه سوم بازپرسی با نظارت کامل سرپرست محترم دادسرا است.

  کانون وکلای دادگستری مرکز ضمن ابراز تأثر و تأسف عمیق خود نسبت به این واقعه دلخراش اقدامات بعدی حمایتی را در راستای حفظ شئونات این همکار مرحوم و خانواده ایشان ادامه خواهد داد، البته مسائل قضایی پرونده توسط اولیای دم مرحوم تحت پیگیری می باشد.

  در نهایت از رسانه ها تقاضا می شود با رعایت ضوابط و مقررات حاکم ایضاً اخلاق رسانه ای از انتشار هرگونه خبر در مورد پرونده های قضایی قبل از قطعیت، خودداری نمایند تا شائبه ای برای اذهان عمومی فراهم نشود.»  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195766
اکنون :
90