جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55148
  تاریخ انتشار : 17 تیر 1393 13:6
  تعداد بازدید : 529

  به ریاست آیت‌الله محسنی گرکانی صورت گرفت

  تشکیل هیات مشورتی علمی دیوان عالی کشور

  هیات ۷ نفره علمی، پژوهشی دیوان عالی کشور با نظر رئیس دیوان تشکیل شد.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، هیات ۷ نفره علمی، پژوهشی دیوان عالی کشور با نظر رئیس دیوان تشکیل شد. 

  آیت الله "محسنی گرکانی" در ابتدای این جلسه با قرائت دعای روز نهم مبارک رمضان گفت: از خداوند متعال خواهانیم که رحمت واسعه اش را برای همه بندگان قرار دهد و همه مومنان را از رحمت بیکران خود محروم نگرداند.

  رئیس دیوان عالی کشور با ذکر اهمیت و جایگاه رفیع دیوان عالی کشور افزود: یکی از وظائفی که این مرجع عالی قضایی با آن سرو کار دارد مسئله وحدت رویه است که این یکی از وظائف مهم دیوان عالی به شمار می رود و رای وحدت رویه به منزله قانون بوده و برای همه محاکم قضایی لازم الاتباع است لذا دقت نظر دیوان عالی در این خصوص می بایست خیلی بالا و انشاء آراء نیز از متن و نگارش و در استنباط از قوانین خیلی متقن باشد. 

  آیت الله محسنی گرکانی تاکید کرد: به همین جهت با مشورت قضات با تجربه دیوان عالی به این نتیجه رسیدیم که یک هیات ۷ نفره به منظور بررسی دقیق پرونده ها و درخواست های رسیده به دیوان عالی تشکیل و ابتدا پرونده ها در این هیات بررسی و سپس به پرونده هایی که نیاز به ورود به هیات عمومی را دارند در جلسه هیات عمومی رسیدگی گردد. 

  رئیس دیوان عالی کشور ابراز امیدواری کرد با وجود این هیات که در اصل بازوی مشورتی رئیس دیوان می باشند امید است خدمت بیشتری به نظام قضایی کشور صورت گیرد. 

  بنابر این گزارش؛ اعضاء این هیات عبارتند از: آقایان "ابراهیمی" معاون قضایی، حجت الاسلام والمسلمین "حیدری قاسمی" مستشار شعبه اول، حجت الاسلام والمسلمین "جعفر قدیانی" رئیس شعبه ۱۵، دکتر "هاشمی" رئیس شعبه سوم، "ناصری صالح آباد" رئیس شعبه بیستم، "عباسیان" رئیس شعبه هشتم، "علیزاده" مستشار شعبه ۱۵. 

  لازم به ذکر است؛ در اولین جلسه هر کدام ازاعضا نظرات خود را با استنباط از قانون با رئیس دیوان عالی در میان گذاشتند و در انتها به اتفاق آراء هیات ۷ نفره علمی، مشورتی و قضایی دیوان عالی کشور تصویب شد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195766
اکنون :
98