جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55145
  تاریخ انتشار : 17 تیر 1393 12:48
  تعداد بازدید : 481

  رئیس سازمان زندان‌ها خبر داد

  مرخصی و عفو برخی زندانیان همزمان با لیالی قدر و عید سعید فطر

  رئیس سازمان زندان ها در بازدید از بازداشتگاه اوین گفت: اجازه نمی دهیم زندان برای کسانی که هنجارها را رعایت نمی کنند محیطی برای سوء استفاده تبدیل شود.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، "اصغر جهانگیر" رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور روز گذشته طی یک برنامه ۳ ساعته از بخش های مختلف بازداشتگاه اوین بازدید کرد.

  رئیس دفتر ویزه بازرسی قوه قضاییه در این بازدید با تعداد کثیری از مددجویان بازداشتگاه در خصوص نحوه نگهداری و ارائه خدمات و همچنین روند دادرسی قضایی به گفتگو پرداخت.

  رئیس سازمان زندان ها در این بازدید با تاکید مجدد بر اینکه زندان محیطی برای اصلاح و تربیت است افزود: باید همه تلاشمان را انجام دهیم تا زندان برای مددجویانی که آیین نامه زندان ها را رعایت می کنند یک محیط امن و به دور از هرگونه نابهنجاری باشد تا سیاست های اصلاحی و تربیتی به نحواحسن پیاده شود.

  وی همچنین تاکید کرد: اجازه نمی دهیم زندان برای کسانی که هنجارها را رعایت نمی کنند محیطی برای سوء استفاده تبدیل شود.

  جهانگیر در پاسخ به سوال خبرنگارانی که در این بازدید وی را همراهی می کردند هدف از این بازدید را دیدار و گفتگوی نزدیک با مددجویان دانست و گفت: عمده مشکل مددجویان مسائل قضایی بود که از جمله می توان به اطاله دادرسی اشاره کرد که البته این ادعای آنان قطعا بررسی می شود و در صورت امکان حتما با تعامل با دستگاه قضایی در رفع آن تلاش خواهیم کرد.

  رئیس سازمان زندان ها همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص عفو و مرخصی مددجویان به مناسبت عید فطر گفت: در حال رایزنی با دستگاه قضایی هستیم که در صورت موافقت به مناسبت لیالی قدر و همچنین عید فطر از ظرفیت های قانونی برای اعطای عفو و همچنین مرخصی برای مددجویان استفاده کنیم.

  رئیس سازمان زندان ها در پایان این بازدید با حضور در زورخانه قاسم ابن الحسن(ع) ضمن تماشای برنامه مددجویان ورزشکار نماز ظهر و عصر را در جمع آنان اقامه کرد.

  در این بازدید سهراب سلیمانی مدیرکل زندان های استان تهران گزارش جامعی از وضعیت بازداشتگاه اوین ارائه کرد.

  گفتنی است؛ رئیس سازمان زندان ها روز گذشته در حالی از زندان اوین بازدید که که برخلاف تاکید وی بر تعامل با رسانه ها، در دعوت خبرنگاران به صورت گزینشی عمل شد.
  براساس این گزارش، اصغر جهانگیر پیش از ظهر امروز در حالی از زندان اوین بازدید کرد که برای پوشش خبری این برنامه تنها دو خبرگزاری به صورت گزینشی دعوت شده بودند!


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195444
اکنون :
62