جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55074
  تاریخ انتشار : 16 تیر 1393 14:19
  تعداد بازدید : 521

  معاون رئیس دیوان عدالت اداری در امور شعب دیوان:

  تشریح علل افزایش معوقات بانکی/ وجود "نظام تورمی" از دلایل عمده عدم پرداخت معوقات است

  معاون رئیس دیوان عدالت اداری در امور شعب دیوان گفت: یکی از دلایل عمده عدم پرداخت معوقات بانکی وجود نظام تورمی است.

  حجت الاسلام والمسلمین "موسی قربانی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به مسئله معوقات بانکی که همچنان بحث داغ محافل سیاسی است، اظهار داشت: در گذشته اعطای تسهیلات به نحوی بود که بسیاری از سرمایه داران نمی توانستند برای طرح های خود از بانک ها وام دریافت کنند، درنتیجه ضوابطی وضع شد که بر اساس آن دست بانک ها به نوعی از گرفتن ضامن و یا وثیقه معتبر کوتاه شد. 

  وی ادامه داد: پس از آن بانک ها موظف شدند طرح های سرمایه داران یا کسانی که خواستار تسهیلات بانکی بودند را به عنوان وثیقه بگیرند که این مهم با گذشت زمان عدم پرداخت معوقات را به همراه آورد.

  حجت الاسلام قربانی با بیان اینکه یکی از دلایل عمده عدم پرداخت معوقات بانکی وجود نظام تورمی است، تاکید کرد: وقتی در نظام تورمی سود پول در بازار بیشتر از جریمه بانکی است، بدهکار بانکی ترجیح می دهد 6 درصد جریمه شود تا اینکه از 12 درصد سود بانکی خود صرف نظر کند.

  معاون رئیس دیوان عدالت اداری در امور شعب دیوان در پایان خاطر نشان کرد: دلیل دیگر افزایش معوقات بانکی به قصور بانک ها باز می گردد، چرا که آنها حتی در جاهایی که الزام قانونی دارند تسامح به خرج داده و نظارت لازم بر طرح ها را ندارند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195766
اکنون :
83