جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55073
  تاریخ انتشار : 16 تیر 1393 14:15
  تعداد بازدید : 432

  دادستان عمومی و انقلاب یزد خبرداد

  رفع تصرف از 142 هکتار از اراضی ملی و دولتی استان یزد در سال 92

  دادستان عمومی و انقلاب یزد و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال استان گفت: در سال گذشته از 142 هکتار از اراضی ملی و دولتی در این استان رفع تصرف شد.

  به گزارش  باشگاه خبرنگاران، "جمال قضاوتی" دادستان عمومی و انقلاب یزد و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال استان گفت: در سال گذشته از 142 هکتار از اراضی ملی و دولتی در این استان رفع تصرف شد.

  وی افزود: اراضی رفع تصرف شده از ارزش تقریبی 184 میلیارد و 200 میلیون ریال برخوردار بوده است.

  قضاوتی تشکیل مستمر جلسات شورای حفاظت از حقوق بیت المال در مرکز استان و به صورت متناطر در شهرستان ها را از جمله اقدامات موثر در زمینه جلوگیری از پدیده زمین خواری دانست و اظهارداشت: تصویب مصوبات پیشگیرانه و دقت در اجرای دقیق آنها، تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرائم و دعاوی کیفری و مدنی در کلیه مراجع قضایی، در نظر گرفتن قضات ویژه این پرونده ها در کلیه مراجع، صدور احکام قاطع و بازدارنده از سوی قضات محاکم و اجرای سریع و دقیق احکام قطعیت یافته از دیگر اقدامات موثر در پیشگیری از پدیده زمین خواری بوده است.

  قضاوتی در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان کرد: فعالیت در دستگاه قضایی در تمام بخش ها و در سطح کلان و زیر مجموعه های آن در مقایسه با فعالیت های شغلی در دیگر سازمان ها و نهادهای دولتی همراه با استرس بالایی است، چرا که کارکنان اداری و قضایی با مراجعینی مواجه هستند که هر چند برای تظلم خواهی به عنوان شاکی و بزه دیده به این پناهگاه مراجعه می کنند اما این مراجعه با میل و رغبت نیست لذا کارکنان این مجموعه همواره باید با مدیریت صحیح در برخورد، برگرفته از صبر و متانت و دقت امور مرتبط با ارباب رجوع انجام دهند.

  دادستان یزد فعالیت در مجموعه قضایی را سخت و طاقت فرسا ذکر و خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه فعالیت در این مجموعه به لحاظ حساسیت و سنگینی کار که با جان و مال و آبروی مردم رابطه مستقیم دارد و روح و روان را آزرده می کند اما به سبب اینکه در راه بسط عدل، احقاق حق و اجرای عدالت است ارزشمند و شیرین است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195444
اکنون :
66