جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54930
  تاریخ انتشار : 15 تیر 1393 14:9
  تعداد بازدید : 417

  نماینده مردم ارومیه در تذکر قانون اساسی:

  دولت مکلف به بهره مند کردن همه افراد از خدمات تامین اجتماعی است

  نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: دولت مکلف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم خدمات و حمایت های تامین اجتماعی را برای یک یک افراد کشور تامین کند.

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز ( یکشنبه 15 تیر) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 29 در جریان بررسی طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پرداخت می کنند، برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی ، پیری، بیکاری ، از کار افتادگی، بی سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث، سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی ، درمانی و مراقبت های پزشکی به صورت بیمه حقی همگانی است .

  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین اجتماعی یک اصل قانونی است افزود: دولت مکلف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم خدمات و حمایت های فوق را برای یک یک افراد کشور تامین کند.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: این اصل قانون اساسی است که یک عشایر بیمه شود و دولت مکلف است این کار را انجام دهد.

  وی خطاب به باهنر رئیس جلسه ادامه داد: شما که همیشه مدافع قانون اساسی بوده اید بگوید که نسبت به این طرح ایرادی گرفته نشود تا هر چه زودتر روستائیان و عشایر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.

  این نماینده مردم با یاداوری اینکه دولتمردان در بین نمایندگان کاغذ پخش کرده و اعلام کرده اند صندوق بیمه بازنشستگی روستائیان و عشایر در دو سال اول ورشکسته خواهد شد گفت: در قانون اساسی که خون بهای شهدای اول انقلاب است آمده دولت مکلف است از درآمدهای عمومی، روستائیان و عشایر را بیمه کنند.

  باهنر رئیس جلسه در پاسخ به اخطار نادر قاضی پور گفت: شما هم که راضی نیستید صندوق بیمه تامین اجتماعی روستائیان و عشایر دچار ورشکستگی شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195444
اکنون :
70