جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54920
  تاریخ انتشار : 15 تیر 1393 13:39
  تعداد بازدید : 617

  نشریه اتریشی:

  داعش از کودکان در عملیات تروریستی خود سوء استفاده می کند

  روزنامه اتریشی "کوریر" نوشت که گروه های مسلح تروریستی در سوریه، کودکان را در اعمال جنایتکارانه و قتل سوری ها به زور وادار به همکاری می کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه اتریشی "کوریر" به نقل از گزارش های سازمان حقوق بشر نوشت: گروه های مسلح تروریستی در سوریه، کودکان را در اعمال جنایتکارانه و قتل سوری ها به زور وادار به همکاری می کنند.

  این روزنامه اتریشی خاطرنشان کرد، تروریست ها و شبه نظامیان به زور کودکان و افراد زیر 12 سال را به خدمت می گیرند و با ترساندن و یا تشویق و دادن کادو، و یا وعده آموزش و حمایت، آنان را به جنگ می برند.

  این روزنامه به نقل از گزارش های سازمان حقوق بشر افزود: گروه های تروریستی بعد از ربودن کودکان و افراد زیر سن بلوغ، استفاده از سلاح و ساخت مواد منفجره و خمپاره را به آنها آموزش می دهند و با نمایش فیلم، وسایل و راه های عملیات انتحاری را به آن ها نشان می دهند.

  بنابر این گزارش، گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره بعد از درگیری با یکدیگر یا با گروه های مسلح دیگر، کودکان و افراد نابالغ را می ربایند و سپس با جنگجویان خود و یا با کودکان گروه های مخالف خود معاوضه می کنند.

  داعش کودکان و بزرگسالان ربوده شده را وادار می کند تا تعالیم دینی و افکار افراطی این گروه را بپذیرند و احکامش را اجرا کنند.

  دیده بان حقوق بشر قبلا با اشاره به این که گروه های تروریست از کودکان برای جنگ در میادین رزم استفاده می کنند، به این شبه نظامیان و هوادارانشان در خارج هشدار داده که این اقدام می تواند "جنایت جنگی" تلقی شود .

  این سازمان خاطرنشان کرده است که با ۲۵ تن از این کودکان سرباز که برای گروه های تروریستی مانند "داعش"، "ارتش آزاد" ، "جبهه اسلامی" جنگیده اند، مصاحبه کرده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195766
اکنون :
89