جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54915
  تاریخ انتشار : 15 تیر 1393 12:57
  تعداد بازدید : 490

  رییس کل دادگستری استان کرمان

  بانک ها در حوزه معوقات کلان از صداقت لازم برخوردار نیستند

  رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بانک ها در حوزه معوقات کلان از صداقت لازم برخوردار نیستند و مصالح و منافع مشتریان خود را بر مصالح و منافع بانک ترجیح می دهند.

  حجت الاسلام و المسلمین علی توکلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، اظهار کرد: کلمه «نظارت» واژه ای است که با وجود تکرار زیاد، کاربردی ندارد و این احساس در بین مردم و مسئولان ایجاد نشده که تحت نظارت قرار دارند؛ زیرا نظارتی را بر خود ندیده اند.

  توکلی ادامه داد: اگر مراجع نظارتی و مدیران، هر کدام در حوزه خود به نقش نظارتی خویش توجه می کردند، قطعا وضعیت بهتری داشتیم.

  وی مفاسد اجتماعی و مفاسد اقتصادی را ناشی از ضعف نظارت ها دانست و افزود: مدیران با مراجع نظارتی همکاری مناسبی ندارند و در مناقصات، قراردادها و مزایده ها، منافع اداره، اموال عمومی و دولتی مورد توجه قرار نمی گیرد و همه به دنبال منافع خود هستند.

  این مقام قضایی تصریح کرد: بانک ها در حوزه معوقات کلان از صداقت لازم برخوردار نیستند و مصالح و منافع مشتریان خود را بر مصالح و منافع بانک ترجیح می دهند.

  وی در ادامه گفت: اولویت اصلی دادگستری، رسیدگی به شکایات و دعاوی مختلف مردم در جهت احقاق حق یا رفع خصومت است و تمامی تلاش همکاران قضایی و اداری مجموعه دادگستری استان کرمان در این است که بتوانند مشکلات مردم را پاسخگو باشند.

  توکلی اظهار کرد: عواملی چون قوانین، نظرات کارشناسان و عدم ابلاغ اوراق اخطاریه به یکی از طرفین یا وکلا موجب کندی کار می شود و در نتیجه شاهد طولانی شدن زمان رسیدگی به برخی پرونده ها می شویم.

  وی تاکید کرد: نکته دیگری که به صورت جدی مورد توجه دستگاه قضایی استان کرمان قرار دارد، استقرار امنیت اجتماعی و حمایت از نیروهای اطلاعاتی و انتظامی در این راستا است؛ زیرا معتقدیم که بدون امنیت، هیچ خدمتی موثر و پایدار نخواهد بود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195766
اکنون :
84