جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54914
  تاریخ انتشار : 15 تیر 1393 12:53
  تعداد بازدید : 616

  دادستان کرمان خبر داد

  اعاده 4 هزار و 216 هکتار از اراضی دولتی

  دادستان عمومی و انقلاب کرمان درباره اقدامات شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان در سال جاری و سال گذشته پیرامون برخورد با زمین خواری و رفع تصرف اراضی دولتی گزارش داد.

  یدالله موحد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، اظهار کرد: در سال 92 شورای حفظ حقوق بیت المال جلساتی را در راستای صیانت از حقوق بیت المال، اعاده حقوق عمومی و رفع تصرف و اعاده اراضی دولتی برگزار کرده است.

  دادستان کرمان بیان کرد: دادگستری استان علاوه بر ایجاد هماهنگی و تعامل فی مابین دستگاه های متولی حقوق عمومی و تثبیت مالکیت دولت و اقدامات مناسب برای پیشگیری به یک هزار و 902 فقره پرونده رسیدگی و بر اساس احکام صادره، 4 هزار و 216 هکتار از اراضی دولتی اعاده شده که ارزش ریالی این اراضی 3 هزار و 277 میلیارد و 593 میلیون و 608 هزار و 30 ریال است.

  وی ادامه داد: ظرف شش ماه گذشته با هماهنگی و همکاری تمامی دستگاه های متولی دولتی خصوصا پیگیری های جدی استاندار کرمان و تاکیدات و پیگیری های ریاست کل دادگستری استان و با تلاش مجموعه های امنیتی موضوع حاشیه نشینی کنترل و قریب 50 هکتار اراضی دولتی از متصرفین و متعدیان به حقوق دولت بازپس گرفته شده است.

  عضو و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان یادآور شد: این شورا در حوزه تعیین حریم شهرها و بررسی مناطق بحرانی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی و اعاده اراضی دولتی که برای اجرای پروژه های صنعتی، کشاورزی واگذار ولی پروژه مورد نظر اجرا نشده است، اقدامات موثری داشته و کما فی السابق به فعالیت خود ادامه خواهد داد و در خصوص این موارد از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195444
اکنون :
60