جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43991
  تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392 14:3
  تعداد بازدید : 574

  افزایش انتقادات علیه بردگی مدرن در قطر

  درحالی که سازمان های بین المللی همچنان با ابراز نگرانی از استثمار کارگران خارجی در قطر، آن را به "بردگی" تشبیه می کنند؛ فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با ارسال نامه ای از دولت قطر خواست، تدابير مشخصی براي بهبود وضعيت کارگران مهاجر در اين کشور اتخاذ کند.

   به گزارش  باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه العالم ؛ فدراسيون بين المللي فوتبال دیروز (پنجشنبه) در نامه‌اي که از سوي ژروم والک دبيرکل آن ارسال شد، از کميته برگزاري جام جهاني 2022 قطر خواست «تا 12 فوريه 2014 گزارشي در خصوص بهبود شرايط کار در قطر ارائه کند».
   
  فيفا در این نامه خاطر نشان کرد، اين نهاد از زمان آخرين ديدار ژوزف بلاتر رئيس فيفا از دوحه در نوامبر 2013 منتظر انتشار اخباري در باره اتخاذ تدابيري ملموس از سوي قطر به منظور بهبود شرايط زندگي و رفاه کارگران خارجي است.
   
  در همین حال، نمايندگان پارلمان اروپا در قطعنامه‌اي که ماه نوامبر تصويب شد، اعلام کردند شرايط کارگران خارجي در قطر آنها را نگران کرده است. آنها همچنين گفتند بيم دارند مرگ و مير کارگران در کارگاه‌ها با نزديک شدن به برگزاري جام جهاني تشديد شود.اين نمايندگان از شرکت‌هاي اروپايي که در کارگاه‌هاي ساختماني در قطر فعال هستند خواستند که مسئوليت‌پذير باشند و معيارهاي اجتماعي را رعايت کنند.
   
  آنها همچنين از فيفا خواسته بودند، پيامي روشن و محکم براي قطر بفرستد.ژوزف بلاتر در ديداري که نه نوامبر 2013 با شيخ تميم بن حمد بن خليفه آل ثاني امير قطر داشت، موضوع شرايط کارگران خارجي را مطرح کرد و برگزار کنندگان جام جهاني 2022 به او اطمينان دادند حقوق بشر و اصل عدالت اجتماعي را محترم مي‌شمرند.
   
  سازمان‌هاي غيردولتي و اتحاديه کارگري تاکنون چندين بار درباره شرايط کار کارگران خارجي در قطر هشدار داده‌اند و اعلام کردند آنها در وضعيتي نزديک به برده‌داري در قطر زندگي مي کنند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
31